..::> Myšlenky <::.. ..::> Doupátko <::..

________________________________________________________________________________________________

Otakárek

9. ledna 2011 v 13:35 | Miki |  Pohádky
Všichni přece známe otakárky. Každý nudný, starší člověk se na něj dívá jako na motýla, ale já vám děti povím, co jsem zažil.
Jeden takový malý krásný otakárek si poletoval po našem dvorku. Ukazoval všem svoji krásu a hledal nějaký ten květ, aby se mohl osvěžit v tom parném letním dni troškou sladkého nektaru. Zalíbil se mu jeden z těch malých karafiátů na malinké zahrádce pod okny. Dosedl na něj, párkrát zatřepal křídly, aby je ještě trošku protáhnul, a sklopil je k sobě. Malinkou nožkou si přišlápl pár okvětních lístků, aby mu nepřekážely. Rozvinul svůj dlouhý sosáček a zabořil jej do květu. Sál a sál. Byla to pro něj slast. Občas rozevřel křídla a zase je složil.
Užíval si každého loku svěžího, sladkého a studeného nektaru, když v tu chvíli se zpoza rohu vybatolilo malé štěně. Bylo malé, sotva pár týdnů staré a poznávalo svět. Koukalo ze strany na stranu, když se najednou zastavilo těmi malinkými očičky přímo na otakárkovi. Pomalu a obezřetně přišlo k němu a začenichalo.
Otakárek si ho nevšímal a pokračoval dál v tom, co dělal. Jak bylo štěně malé a ještě takové hloupé, nevědělo, co otakárek je, a omámeno vůní karafiátu se rozhodlo jej ochutnat. Štěně bylo na svůj věk hodně nemotorné a než stihlo scvaknout zuby, Otakárek se lekl a tak tak ulétl. Štěně rozhodnuté Otakárka ochutnat se rozběhlo za ním. Co utíkat, spíše se rychle batolilo za ním zakopávalo si o packy. Pokaždé, když bylo u něj, zakoplo a spadlo. Otakárek se za ním otáčel a pokoušel se mu vysvětlit, že není k jídlu, ale štěně nerozumělo. Točili se v kruzích a já se jen usmíval nad tou podívanou.
Zanedlouho se ale štěně unavilo a uvelebilo se uprostřed trávníku. Chvíli sem na něj koukal a přemýšlel, co budu dál dělat, když mu Otakárek provokativně sedl na čenich. Štěně se chtělo pokusit ho ještě chytit, ale jeho máma fenka ho okřikla, hned jak jej spatřila. Zavolala na něj ať se jde najíst s brášky a sestřičkami a uvelebila se před květinovým záhonkem. Štěně se přidalo ke svým pěti sourozencům a začalo sát maminčino mléko.
A otakárek? Ten se zase uvelebil na svém karafiátu a po té dlouhé honičce si taky dopřál něčeho dobrého.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
________________________________________________________________________________________________

..::> Domů <::.. ..::> Rubriky <::.. ..::> Galerie <::.. ..::> Archiv <::..

..::> RSS kanál <::.. ..::> Hledat <::.. ..::> blog.cz <::.. ..::> Srdce blogu <::..